İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:27 Güneş06:52 Öğle12:59 İkindi16:16 Akşam18:53 Yatsı20:12
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 21°C Nem %88
Türkçe
16 Rebi'ül-evvel 1445 1 Ekim 2023 Pazar
Giriş Yap

İhracatta nar bereketi

05.11.2019    |
Kış aylarının aranan meyvesi nar tezgâhlardaki yerini aldı. Bu yıl verim ve kalite açısından iyi bir dönem geçirdiklerini söyleyen üreticiler, tarlada kilo başına 2 - 2.5 lira arasında değişen nar fiyatından da memnun.

Türkiye, geçen yıl 538 bin tonluk nar üretimi gerçekleştirdi. 115 milyon dolarlık 207 bin ton nar ihracatı yapıldı. Bu yıl ise yüzde 10 artışla 125 milyon dolarlık nar ihraç edilmesi öngörülüyor.

2018 yılında Türkiye’den 68 ülkeye nar ihraç edildi. Ocak - Eylül 2019’da nar ihracatında ilk sırada 10 milyon 758 bin dolarla Rusya yer aldı. Rusya’yı 9 milyon 31 bin dolarla Irak ve 3 milyon 997 bin dolarla Almanya izledi. Uzakdoğu’ya nar ihracatı yapma konusunda da çalışmalar gerçekleştiriliyor. 

Halde kilogram fiyatı 4 - 6 lira arasında satılan nar, perakendede 5 liradan başlayıp 11 liraya kadar çıkıyor.

Milliyet
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Hatm-i Şerif - Fares Abbad
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Hatm-i Şerif - Fares Abbad
Hatm-i Şerif - Fares Abbad Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close