İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:44 Güneş07:09 Öğle12:55 İkindi15:59 Akşam18:30 Yatsı19:50
Hava - Yağmurlu 18°C Nem %94
Türkçe
10 Rebi'ül-evvel 1443 15 Ekim 2021 Cuma
Giriş Yap

Hareketsizlik nelere sebep oluyor?

26.03.2021    |

Salgın sürecinin hayatımızın birçok alanında değişikliğe sebep olduğu bir gerçek. Bu süreçte hareketsizlik bazı sağlık problemlerine davetiye çıkarıyor. Bu durumdan en çok etkilenenlerden biri de vücudumuzdaki kan şekeri ve kolesterol seviyeleri.

"Diyabet her yaşta ortaya çıkabilir, yaşam boyu sürer ve tedavi edilmesi gerekir. Her bireyin metabolik hızı ve yaşam biçimi farklı olduğu gibi diyabetli bireylerin diyetleri de yaşam şekillerine göre farklılık gösterir. Diyabet iyi yönetildiğinde beraberinde gelen diğer hastalıkları önlemek için olumlu bir adım atmış olunuyor.

Örneğin, kontrolsüz bir diyabet ve yüksek kan şekeri seviyeleri kolesterol seviyeleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle, sağlıklı beslenme ve egzersiz önemi göz ardı edilmemeli." diyen Dilara Koçak, Milliyet'teki yazısına şöyle devam ediyor:

“Kendinize haftada 150 dk egzersiz hedefi belirleyip açık havada yapacağınız yürüyüşlerle kolesterol seviyelerinizi iyileştirebilirsiniz. Ayrıca sabah erken kalkıp, kahvaltıyı erken saatlerde yapmak sağlığa da katkı sağlıyor. Bu ay yayımlanan bir araştırmada 10.575 yetişkinin verileri analiz edildi. Araştırma sabah 8.30’dan önce kahvaltı eden bireylerin daha düşük kan şekeri ve insülin seviyelerine sahip olduğunu belirtiyor.

Elbette her bireyin alışkanlıkları, metabolizması farklıdır ve herkes için geçerli tek bir doğru yok. Yine de güne erken başlayanlar, kaliteli bir kahvaltı ve açık havada yapılan yürüyüşle devam ederek kan şekeri ve kolesterol seviyelerini kontrol altına alabilir."

­

 

Canlı Yayın
Sükunetin Sesi
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Sükunetin Sesi
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin