İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı19:09 İmsak06:31 Güneş08:02 İşrak08:45 Öğle12:58 İkindi15:22 Akşam17:44
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 8°C Nem %70
Türkçe
26 Rebi'ül-ahir 1443 30 Kasım 2021 Salı
Giriş Yap

İnternette siber risklere dikkat

14.06.2021    |

Teknolojinin hızlı gelişimi, internet üzerinden ve bilişim sistemlerinden işlenen suçları da beraberinde getirdi. İnternette gezinirken, alışveriş yaparken ve sosyal medya paylaşımlarında bir dizi önlem almak gerekiyor.

internet kullanıcılarının dikkat etmesi gereken önlemler:

Çocuklarınızı bilgilendirin

Çocukların çevrimiçi etkinliklerini gizlice izlemeyi sağlayan gözetim uygulamalarını kullanmak onlarda güvensizlik hissi oluşturur. İnternet kullanımı ve içerikler hakkında sakin ve açık konuşmalar çocukların güven duygusunu arttıracaktır.

Şifrelerinizi 6 ayda bir değiştirin

Sosyal medya hesaplarının çalınmaması için özel karakterler ve farklı kombinasyonlarla güçlü şifreler tanımlamalı. En az 6 ayda bir bu şifreler değiştirilmeli. İkinci olarak iki faktörlü doğrulama yani kendi tanımladığımız şifre ve SMS ile gelen tek girişlik kod ile giriş seçeneği tercih edilmeli.

Adres çubuğunu kullanın

Önemli bir diğer konu resmi bir kurumdan geliyormuş gibi hazırlanan e-postalar. Bu e-postalar yardımıyla bilgisayar kullanıcıları sahte sitelere yönlendiriliyor. Vatandaşların kurum ve banka sitelerine girerken arama motorlarından değil adres çubuğundan giriş yapması önem arz ediyor.

Kurumları teyit edin

Sosyal medya hesaplarından paylaşılan bilgilerin resmi ve kurumsal hesaplardan doğruluğu teyit edilmedir.

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close