İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:11 Yatsı21:41 İmsak04:30 Güneş06:08 İşrak06:46 Öğle13:14 İkindi17:02
Hava - Hava durumuAçık 24°C Nem %78
Türkçe
17 Muharrem 1444 15 Ağustos 2022 Pazartesi
Giriş Yap

Çocuklar camilere koştu

14.02.2022    |

Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen "Haydi Çocuklar Camiye" yarışmasına kaydolan on binlerce çocuk, 8 gün boyunca namazlarını kılıp, ödülleri kazandı.

Bu yıl hem camide hem de evlerde namaz kılınarak katılım sağlanan “Haydi Çocuklar Camiye” yarışması büyük bir coşkuyla tamamlandı.

"Dünya çocukları namazda buluşuyor" çağrısıyla başlayan projeye Türkiye’nin 81 il ve birçok ilçesinin yanı sıra İsveç, Danimarka, Belçika, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerden de katılım sağlandı.

Yarışmanın ödüllerinin de verildiği programlarda çocuklar aileleriyle camilere koştu.

Yurt genelinde birçok camide gerçekleştirilen programlar, anneler, babalar, dedeler, nineler ve çocukların katılımıyla şenlik havasında bir coşkuyla geçti.

Organizasyonun haydicocuklarcamiye.com internet sayfasında sonuçlara erişilebiliyor.

“Namazını kıl, puanları topla, ödülünü al” sloganıyla duyurusu yapılan yarışmanın sosyal medya hesaplarında katılımcıların gönderdiği mesajlar ve videolar da paylaşılıyor.

Çocukların hem namaz alışkanlığı kazanması hem de aileleriyle birlikte vakit geçirmesine imkân sağlayan yarışmada, ebeveynler ve büyükler tarafından da çocukların ödüllendirilmesi tavsiye edildi.