İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı22:35 İmsak03:23 Güneş05:23 İşrak06:07 Öğle13:10 İkindi17:09 Akşam20:44
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 20°C Nem %88
Türkçe
9 Zilhicce 1445 14 Haziran 2024 Cuma
9 Zilhicce 1445
Akşam
20:44
Yatsı
22:35
İmsak
03:23
Güneş
05:23
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:09
Giriş Yap

Singapur gıdalarda derecelendirme uygulamasını genişletiyor

05.07.2023    |

Güneydoğu Asya ülkesinde hazır içeceklerin üzerine konan krema gibi soslar için de şeker miktarlarını beyan etmek zorunluluğu geliyor.

Ülkede sağlık kuruluşu daha önce, 2023 sonuna kadar besin derecesi gerekliliklerini kahve ve köpüklü çay gibi taze hazırlanmış içecekleri kapsayacak şekilde genişleteceğini açıklamıştı.

Singapur'da gıda derecelendirme uygulaması

Besin derecesi sistemi A'dan D'ye kadar çeşitli renk ve harf kodlu sınıflandırmalardan oluşuyor, D harf notu en yüksek şeker ve/veya doymuş yağ içeriğini belirtiyor.

Mevcut önlemlere göre, perakende satış noktalarında satılan önceden paketlenmiş içecekler söz konusu besin derecesi etiketini taşımak zorunda. Perakendecilerin D dereceli içeceklerin reklamını yapmasına izin verilmemekte.

Yıl sonuna kadar, sadece gıda satış noktaları ve yemek şirketlerinde değil; iş yeri, okul ve sağlık kurumları gibi mekanlarda da satılan içecekler için aynı kuralların geçerli olacağı duyuruldu.

2023'ün sonu itibariyle önlemler taze hazırlanmış içecekleri ve sosları da kapsayacak şekilde genişlediğinde, hem fiziksel hem çevrimiçi menülerin besin derecesi etiketini taşıması gerekmekte.

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close