İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:16 İkindi17:12 Akşam20:34 Yatsı22:15 İmsak03:56 Güneş05:45 İşrak06:27
Hava - Hava durumuAçık 26°C Nem %72
Türkçe
18 Muharrem 1446 24 Temmuz 2024 Çarşamba
18 Muharrem 1446
İşrak
06:27
Öğle
13:16
İkindi
17:12
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
İmsak
03:56
Güneş
05:45
Giriş Yap

Singapur zorlu su erişimi için vergilendirme dönemi

29.08.2023    |

Güneydoğu Asya ülkesinde yağmur suyu toplayan ve deniz suyunu büyük ölçekte arıtan özel su tedarikçileri 2025 yılı başından itibaren milli su idaresi tarafından vergilendirilecek.

Singapur hali hazırda günde yaklaşık 440 milyon galon bir başka ifadeyle 800 olimpik yüzme havuzuna eşdeğer su tüketiyor. Özel su tedarik sektörü ülkedeki toplam talebin yaklaşık yüzde 1'ini karşılıyor. Yetkililer tarafından bu oranı vergiye bağlayarak düşük tutmanın ilerde artan talebin yönetimini kolaylaştıracağı ifade ediliyor.

728 kilometre kare yüzölçümüyle Yalova’dan küçük, nüfus yoğunluğuyla İstanbul’un Şişli semtinden kalabalık bir şehir devleti olan Singapur’un tatlı su kaynağı bulunmuyor.

Kullanma suyu %40 oranında yapay göllerde biriktirilen yağmur suyundan hasat ediliyor, %40 oranında komşu ülke Malezya’dan borularla aktarılıyor, %20 oranında ise deniz suyunu tuzdan arıtarak elde ediliyor.

Kullanma suları yüksek maliyetli mebranlı filtreleme işlemlerinden geçiyor, ultraviyole ışınla dezenfekte ediliyor, mineral analizinden sonra şebekelere içme suyu kalitesinde aktarılıyor.

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close