İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak06:37 Güneş08:07 Öğle13:00 İkindi15:22 Akşam17:44 Yatsı19:10
Hava - Hava durumuYağmurlu 11°C Nem %87
Türkçe
24 Cemaziyelevvel 1445 6 Aralık 2023 Çarşamba
24 Cemaziyelevvel 1445
Yatsı
19:10
İmsak
06:39
Güneş
08:09
İşrak
08:51
Öğle
13:00
İkindi
15:22
Akşam
17:44
Giriş Yap

Şiddetin haberleri şiddeti artırıyor

01.09.2023    |
­Sansürsüz ve ham haliye dolaşıma sokulan şiddet görüntüleri, insanları olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Yapılan araştırmalar, şiddet haberlerine maruz kalmanın, şiddete başvurma olasılığını artırdığını ortaya koydu. Bir başka araştırmaya göre ise şiddet haberlerine maruz kalan gençler, şiddeti kabul edilebilir buluyor. Doç. Dr. Ali Murat Kırık, "Şiddet haberlerinin veriliş tarzı şiddeti tetikliyor. Şiddetin ayrıntılı bir şekilde ve ham olarak gösterilmesi, insanları olumsuz yönde etkileyebiliyor. Zira şiddet görüntüleri, bu durumu normalleştirilebilir ve şiddete başvurma olasılığını artırır" dedi.
Haberin tarzı değiştirilmeli
Ali Kırık, sorunun çözümüne dair şu önerilerde bulundu: "Bu sorunla mücadele noktasında şiddet haberlerinin veriliş tarzını değiştirmek bir çözüm olabilir. Örneğin, şiddet görüntülerinin daha az gösterilmesi ve şiddetin olumsuz sonuçlarına daha fazla vurgu yapılması faydalı olabilir. Ayrıca, şiddet haberlerinin çocuklara ve gençlere izletilmemesi de mühimdir. Şiddet haberlerinin veriliş tarzı, şiddetin önlenmesinde önemli bir rol oynayabilir. Haberlerin daha sorumlu bir şekilde verilmesi, şiddeti azaltmaya ve daha güvenli bir toplum oluşturmaya yardımcı olabilir.

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close