İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş08:05 İşrak08:49 Öğle12:59 İkindi15:22 Akşam17:44 Yatsı19:10 İmsak06:35
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 11°C Nem %87
Türkçe
21 Cemaziyelevvel 1445 4 Aralık 2023 Pazartesi
21 Cemaziyelevvel 1445
Güneş
08:07
İşrak
08:49
Öğle
12:59
İkindi
15:22
Akşam
17:44
Yatsı
19:10
İmsak
06:37
Giriş Yap

Okullar yeni düzenlemelerle açıldı

11.09.2023    |

74 bin ilk ve ortaöğretim kurumunda ilk ders zili heyecanı yaşandı. 20 milyon 481 bin öğrenci ve 1 milyon 178 bin öğretmenin ders başı yapacağı yeni eğitim öğretim yılında bir dizi uygulama da hayata geçti. Mevzuat değişikliğiyle liselerde devamsızlık koşulları da yeniden düzenlendi.

Sınıf tekrarı geri geldi

Lise öğrencilerinin 50 ortalamayla sınıf geçebilmesine yönelik uygulama sona erdi. Bu kapsamda yıl sonu başarı puanı 50 olmak kaydıyla en fazla 1 dersten başarısız olanlar doğrudan bir üst sınıfa geçebilirken, 4 ders ve üzeri zayıfı olan öğrenciler ise sınıf tekrarı yapacak. Liselerde artık devamsızlık affı da yok. Özürsüz yapılan her devamsızlık günü için öğrenciler, 1 saat fazla sosyal sorumluluk çalışması yapacak. Bu yıl itibariyle açık liselere yalnızca istisnai durumdaki öğrenciler kayıt olabilecek.

Sınavlar yazılı olacak

Ülke il ve ilçe ve okul genelinde ortak yazılı sınavlar, yapılan duyurunun ardından yapılacak. Liselerdeki sınavlar, artık sadece yazılı yoklama şeklinde olacak. Okullarda öğretmenler tarafından yapılacak yazılı sınavlarda açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kullanılacak.

Okul ziyaretleri kayıt altında

Yeni eğitim döneminde okullara gelen veli ve ziyaretçilerin kayıtları tutulacak. 

Ara tatil 22 Ocak’ta

Birinci dönem ara tatili, 13 Kasım’da başlayıp 17 Kasım’da bitecek. 5 Şubat 2024’te başlayacak ikinci eğitim dönemi, 14 Haziran 2024 günü tamamlanacak. İkinci dönem ara tatili tarihi ise 8- 12 Nisan.­

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close