İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş05:24 İşrak06:08 Öğle13:11 İkindi17:11 Akşam20:46 Yatsı22:37 İmsak03:23
Hava - Hava durumuAçık 24°C Nem %83
Türkçe
15 Zilhicce 1445 21 Haziran 2024 Cuma
15 Zilhicce 1445
Güneş
05:24
İşrak
06:08
Öğle
13:11
İkindi
17:11
Akşam
20:46
Yatsı
22:37
İmsak
03:23
Giriş Yap

Kasım indirimlerine dikkat

14.11.2023    |

Yoğun reklam kampanyalarıyla süslenen kasım ayı indirimlerine karşı dikkatli olunması gerektiği hatırlatıldı. 

Fiyatı önce yükseltilip sonra düşürülen ürünler, karşılaştırma sitelerinden kontrol edilebilir. İndirim dönemlerinde siber çeteler sahte ve paravan e-ticaret siteleri oluşturarak tüketicileri tuzağa çekmeye çalışıyor.

E-ticaret siteleri başta olmak üzere hemen her alanda sürekli parlatılan Kasım indirimlerine karşı dikkatli olunması gerekiyor. Önce fiyatı yükseltilip indirim varmış gibi gösterilen ürünler başta olmak üzere online alışveriş platformlarını iyi incelemek önemli. 

Örneğin, 1 ay önce 2 bin lira olan spor ayakkabı, kampanya döneminden kısa süre önce 2.400 liraya çıkartılıp sonra indirim varmış gibi pazarlanıyor. Bunun için tüketicilerin fiyat karşılaştırma sitelerini incelemesi gerekiyor. 

İnternet üzerinde birçok mecrada herhangi bir ürünün son 1 aylık fiyat performansını kontrol edebilme imkanı var.

Alışverişte güvenliği sağlamak için;

* Alışverişi kendi cihazlarınızla yapın,

* Halka açık Wi-Fi noktalarını kullanmayın,

* Limiti azaltılmış sanal kart kullanın,

* Güvenlik yazılımınız güncel olsun,

* Online adres çubuğunu her zaman kontrol edin,

* Alışverişten sonra ekstrelerinizi inceleyin.

Y. Şafak

­

 

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close