İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:46 Güneş05:39 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:41 Yatsı22:26
Hava - Az Bulutlu 26°C Nem %44
Türkçe
25 Zilka'de 1441 16 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

En çok şikayet elekronik eşyaya geldi

28.01.2012    A+ | A-
Tüketici Örgütleri Federasyonunun (TÖF) ''Hak Arama Sürecinde Yaşanan Sorunlar'' raporuna göre, 2011 yılında tüketici mağduriyetine yol açan ve tüketicilerin sorun yaşadığı konuların başında, ayıplı mal ve hizmetlerden kaynaklı problemler geldi.
Tüketiciye sunulan satış sonrası hizmetlerde yedek parça stokunun bulunmaması nedeniyle tamirde 20 iş gününün aşılması, fiş/fatura tarihinden itibaren ilk 30 gün içinde ortaya çıkan ayıplar nedeniyle tüketiciye seçimlik haklarının kullandırılmaması ve ilk 10 gün içinde tamiri tamamlanmayan ürünle ilgili tüketicinin geçici kullanımı için emsal bir ürünün verilmemesi de satış sonrası hizmet ayıpları oldu.
Özellikle ayıplı cep telefonu, bilgisayar ve elektronik eşya konusunda, yetkili servislerde ''sıvı teması var'', ''kullanıcı hatası'' gibi nedenler öne sürülerek ve garanti dışı denilerek tüketicilerden ücret talep edilmesi yaygın karşılaşılan haksız durumlar oldu.
Hukuki süreçte bilirkişi incelemelerinden, sıvı temasının yetkili servis elemanlarınca gerçekleştirildiği çok kez tespit edildiği gibi, kullanıcı hatası iddialarının doğru olmadığı bilirkişi raporlarıyla kanıtlandı.
Ayıplı hizmetlerden kaynaklı sorunların, ağırlıklı olarak değişik sektörlerin tüketicilerle imzaladıkları standart sözleşmelerden kaynaklandığı tespit edildi.
DÜNYA BÜLTENİ
Diğer Haberler

Kuyruklu yıldız gözlemlenebilecek

Çeyrek asrın en parlak kuyruklu yıldızı ‘Neowise’ bu günlerde Dünya’ya en yakın konumdan geçiyor.
16.07.2020

‘Bez maske’ kullanırken dikkat!

Bez maske kullanımı konusunda önemli uyarılar yapıldı. Özellikle 2 yaş altı çocukların kullanmaması gerektiği yetişkinlerinse bez maskelerin temizliğine dikkat etmesi gerektiği vurgulandı.
14.07.2020

Doğru nefes alıyor musunuz?

Günlük hayatta farkında olmadan, alışkanlıklar ya da yapısal sebeplerle burun yerine ağızdan nefes alıyoruz. Peki bu doğru mu?
13.07.2020

Isparta gülden sonra lavanta ile anılıyor

Türkiye’de lavanta üretiminin yüzde 90’ını karşılayan Isparta Keçiborlu’ya bağlı Kuyucak köyü, hasat dönemi mor manzarasıyla 1 milyon ziyaretçi çekiyor.
13.07.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Kahve Molası

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin