İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Az Bulutlu 28°C Nem %42
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Kötü beslenme hastalıklara davetiye çıkarıyor

Kötü beslenme hastalıklara davetiye çıkarıyor

01.06.2012
Cenevre Üniversitesi Geriatri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Jean Pierre Michel, “Kötü beslenme, obezite ile birlikte günümüzün en büyük sağlık sorunlarının başında geliyor. Sağlıklı beslenmeye önem veren ülkeler, sağlık harcamalarını neredeyse yarıya indiriyor” dedi
Nüfusu giderek yaşlanan Türkiye, kötü beslenme (malnütrisyon) tehlikesiyle karşı karşıya. Avrupa Geriatri Derneği ve Abbott Nutrisyon’un, organize ettiği “Yaşlı Hastalarda Tam ve Dengeli Beslenme” Eğitim Programı, İstanbul’da gerçekleştirildi. Programa katılan Cenevre Üniversitesi Geriatri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Jean Pierre Michel, “Sorun kişinin yaşlandığı zaman sahip olduğu beslenme alışkanlığı değil, o yaşa gelene kadarki beslenme şekli. Çoğu zaman yaşlılıkta yemekten zevk aldığınız besinleri tüketmeniz sağlığınız için iyi olmuyor. Mesela, şeker ve şekerli yiyecekler. Dengeli beslenmeye genç yaşlarda başlamak lazım. Yaşlılıkta bu alışkanlığı değiştirmek kolay olmuyor. Akdeniz ülkelerinin beslenme şekli sağlıklı ve uzun bir yaşam için faydalı. Bol sebze-meyve, süt ve süt ürünleri, az et ve şarap. Bu şekilde uzun yaşamak mümkün. Ayrıca, yeterli miktarda protein tüketmemek ve D vitamini eksikliği yaşlılıkta sorunlar yaratıyor” dedi.

Milliyet 

Diğer Haberler

Kene ısırmalarına dikkat!

Havaların ısınmasıyla birlikle kene ısırmaları ve bu ısırmalara bağlı Kırım-Kongo kanamalı ateşi vakaları da görülmeye başladı. Kırım-Kongo kanamalı ateşi genellikle keneler yoluyla bulaşan bir hastalık.
04.06.2020

Tedbirler sera gazı emisyonunu azalttı

Kovid-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında yapılan kısıtlamalar, Türkiye ve birçok ülkede günlük sera gazı emisyonlarını azalttı.
03.06.2020

'Sağlık bütüncül ele alınmalı'

Sağlıklı olmak, hiçbir hastalığın olmaması hali değil, kişinin bedenen ve ruhen kendisini iyi hissetmesi halidir.
03.06.2020

Online Sağlık Zirvesi

Sağlık ve Yaşam Derneği (SAYADER) online ortamda ve dileyen herkesin izleyebileceği Sağlık Zirvesi düzenliyor.
29.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Okudukça

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin