İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:42 Güneş05:37 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:43 Yatsı22:29
Hava - Az Bulutlu 22°C Nem %83
Türkçe
22 Zilka'de 1441 13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

ABD'de açlık düzeyi yüksek

07.09.2012    A+ | A-
ABD’de 17 milyon kişi günde en az bir öğünü ‘ekonomik zorluklar nedeniyle’ atlıyor. 46.7 milyon kişi ise yiyecek karnesiyle karnını doyuruyor.
ABD’de yaklaşık 17 milyon kişi açlık sınırına yakın yaşıyor. ABD Tarım Bakanlığı ülkede yiyeceğe ulaşma sıkıntısı çeken insan sayısının 2011’de 2010’a oranla 800 bin artığını açıkladı. Bakanlığın açıkladığı raporda, ABD’lilerin yaklaşık yüzde 5.5’inin ‘yiyecek güvenliğinin düşük olmasından’ muzdarip olduğu belirtildi. ‘Son derece düşük yiyecek güvenliği’, parasızlık nedeniyle öğün atlanması ya da tüm gün boyunca yemek yenmemesini ifade ediyor.
Yiyecek karnesinde rekor
1995’te açlık raporu hazırlamaya başlayan Tarım Bakanlığı’nın verilerine göre 2008’den sonra ülkede ‘aç yaşayanların’ oranı yüzde 16.4 civarında seyretmeye başladı. Raporda açlık oranlarının siyahi nüfusun yoğunlukta yaşadığı ülkenin güney bölgesinde daha yüksek olduğu da belirtildi. Açlık çekenlerin yarısı, yeteri kadar gıda alamadıkları için kilo kaybettiklerini söyledi.
Küresel boyuta ulaşabilir
Ülkede 2008 yılında başlayan ekonomik krizin yanı sıra son 50 yılın en büyük kuraklığının yaşanması da açlık sorununa neden oluyor. Mısır, soya fasülyesi ve buğdayda dünyanın bir numaralı ihracatçısı ABD’de yaşanan büyük kuraklık, son aylarda gıda fiyatlarında artışa neden oldu. Ülkenin yüzde 55’inde etkili olan kuraklığın bu yıl küresel bir gıda krizine neden olabileceği yorumları yapılıyor. Birleşmiş Milletler gıda örgütleri, on milyonlarca insanın hayatını etkileyecek büyük bir gıda krizini önlemek için soya fasülyesi, buğday ve mısır fiyatlarının artışının frenlenmesi adına ‘acil küresel eylem’ çağrısında bulundu.

Milliyet 

Diğer Haberler

ABD’de yabancı öğrenciler uzaktan eğitime katılamayacak

ABD'de, güz dönemi derslerinin tamamını internet üzerinden verecek üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrenciler, ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.
07.07.2020

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Güne Merhaba

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin