İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:46 Güneş05:39 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:41 Yatsı22:26
Hava - Açık 26°C Nem %44
Türkçe
25 Zilka'de 1441 16 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

En fazla şikayet kartlarda

28.03.2013    A+ | A-
Tüketiciyi ve İklimi Koruma Derneği (TÜVİK-DER) 2012 yılına ait tüketici şikayetlerinin istatistiğini açıkladı. Şikayetlerin yüzde 20'si İl Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne, yüzde 80'i ise ilçe tüketici sorunları hakem heyetine yapılırken, başvurularda ilk sırayı banka şikayetleri, ikinci sırayı ise ayıplı mal ve hizmet aldı.
Dernek başkanı Ali Çetin, kararların taraflara tebliğ edildiğinden itibaren 15 gün sonunda itiraz edilmemişse kesinleştiğini ve mahkeme kararları gibi icrai işlem yapılabildiğini belirterek, şunları söyledi:
"Genellikle itirazlar bankalardan gelmekte, tüketiciyi mağdur ettikleri yetmezmiş gibi kararı 15 gün içinde tüketici mahkemesine taşımaktadırlar. Ancak bu taşıma işinden de zararlı çıktıkları için tam bir kanun dışılığa düşmekte ve tüketicilerin kredi kartını iptal etmekte veya kredinin tamamına yasa dışı baskı uygulamaktadırlar. Tüketici şikayetlerinin müracaat yeri ise ilçelerde kaymakamlık bünyesindeki heyetler, illerde ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İl Müdürlükleri bünyesindeki İl Halem heyetleridir. Bugün tüketiciler dünden daha bilinçli ve istekli olarak hak aramaktadır. Ancak baskı ve tahditlere de maruz kalmaktadırlar. Tüketiciler, özellikle bankalardan gelen tehditlere pabuç bırakmamalı ve hak aramaya tüketici derneklerinde örgütlenerek cevap vermelidirler."
 
Diğer Haberler

Yerli cevizin payı artıyor

Ceviz ihtiyacının yüzde 70’inden fazlasını ithal eden Türkiye, ‘ceviz eylem planı’nın meyvelerini almaya başladı.
14.07.2020

Bal ihracatında sevindiren artış

Türkiye'den ocak-haziran döneminde yapılan bal ihracatı yüzde 15 arttı ve bu dönemde bal ihracatı yapılamayan ülkelere de bal gönderilmeye başlandı.
13.07.2020

Siyez buğdayı coğrafi işaret aldı

Geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve "Hitit buğdayı" olarak da bilinen siyez buğdayı coğrafi işaret olarak tescillendi.
13.07.2020

Hazine arazileri çiftçilere kiralanıyor

Hazineye ait atıl tarım arazilerinin çiftçilere kiralanması birçok ailenin yüzünü güldürdü.
13.07.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Şehr-i İstanbul

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin