İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:39 Güneş05:35 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:44 Yatsı22:31
Hava - Az Bulutlu 27°C Nem %57
Türkçe
20 Zilka'de 1441 11 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Batı bölgeleri -10'u görecek

05.01.2015    A+ | A-

Meteorolojik tahminlere göre, dondurucu soğuklar bu akşamdan itibaren Türkiye'nin batı bölgelerini etkisi altına alacak. Marmara ve Ege'de gece sıcaklıklar sıfırın altında 10 dereceye kadar düşecek

Soğuk hava dalgasının etkisi altındaki Türkiye'nin Batı bölgelerinde dondurucu soğuklar yeniden geliyor. Kars'ta -12 dereceyi bulan soğuk hayatı olumsuz etkiliyor. Bursa'da yollar buz pistine döndü. Hafta başından itibaren gelmesi beklenen soğuk hava, İstanbul'da bu gece kara dönüşecek. Yarın sabah saatlerinde İstanbul sokaklarını beyaz örtü kaplayacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, Marmara ve Ege Bölgesi'nde gece hava sıcaklıkları sıfırın altında 10 dereceye kadar düşecek. Sıcaklığın Türkiye genelinde 8-12 derece azalması beklenirken, yurt genelinde kar yağışı ve buzlanma olayı görülebilir. Geçtiğimiz haftayı karlı geçiren İstanbul, Ankara, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Kütahya, Kırklareli, Edirne yine beyaza bürünecek. Devlet Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri önümüzdeki hafta boyunca görülecek çok kuvvetli sağanak yağış, kuvvetli ve yoğun kar yağışı, kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek rüzgarların oluşturabileceği olumsuzluklara karşı, vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

AYDER'DE 30 SANTİM KAR: Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. Bölgede kar yağışı sonrası yayla, beyaz örtü ile kaplandı.

KARS DONUYOR: Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 12 dereceyle Kars'ta ölçüldü. İzlanda üzerinden gelen alçak basınç merkezi etkisi altında bulunan bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da -2, Erzincan'da sıfır derece olarak kaydedildi. Kar kalınlıkları ise Bitlis'te 22, Van'da 2, Ağrı'da 4, Erzurum'da 7, Kars'ta 10, Ardahan'da 17, Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde 33 ve Konaklı Kayak Merkezi'nde 26, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 22 santimetre ölçüldü.

GAZİANTEP'TE SİS: Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi düşerken, ulaşım olumsuz etkilendi. Yetkililer özellikle Eski Nurdağı- Adana karayolu Olucak mevkisinde sürücülerin dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bazı sürücüler otobandaki Atatürk Viyadüğü civarında araçlarını yol kenarına park edip, fotoğraf çekti.

YOLLAR BUZ PİSTİ: Bursa'da kar yağışının ardından etkisini gösteren soğuk ve buz sürücülere zor anlar yaşattı. Sürücüler buzlanan yollarda zor anlar yaşadı, bazıları kaza yaptı.

IĞDIR'DA GÜNEŞ: Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerde yaşanan soğuk hava nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıkamazken, Iğdırlılar ise güneşli havanın keyfini sürdü.

Sabah

Diğer Haberler

Formasyon Ücretsiz Verilecek

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen adaylarına gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler verilen formasyon eğitiminin kalktığını ifade etti.
10.07.2020

Flamingoların yaşam alan: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.
10.07.2020

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020
Okudukça
Sırada >>
×
Sıradaki

Evlilik Okulu

Okudukça
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin