İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:29 Güneş06:54 Öğle12:59 İkindi16:15 Akşam18:53 Yatsı20:12
Hava - Çok Bulutlu 17°C Nem %77
Türkçe
14 Safer 1442 1 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
14 Safer 1442
İmsak
05:29
Güneş
06:54
İşrak
07:32
Öğle
12:59
İkindi
16:15
Akşam
18:53
Yatsı
20:12
Menü

Dünyanın unuttuğu 7 ülke

17.01.2017    A+ | A-

Dünya gündemi Suriye'deki problemler nedeniyle dünyayı etkileyen mülteci krizine odaklanmışken, 7 ülkede daha insani trajedi yaşanıyor. Dünya gündeminde yer almayan bu ülkelerde milyonlarca insan acil yardıma muhtaç. BM'ye göre durumun normalleşmesi için milyar dolarlar gerekiyor.

Dünyanın unuttuğu 7ülkede insani dram yaşanıyor. Burundi, Kamerun, Orta Afrika, Haiti, Nijerya, Güney Sudan ve Yemen'de açlık, kuraklık, savaş ve şiddetin mağduru olan yüzbinlerce insan, ölümle burun buruna yaşıyor.

Bir Afrika beldesi, Burundi…

Afrika'nın orta kesiminde yer alan Burundi'de 12 yıldır savaş var. Ülkede yaşayan 3 milyon insan, acil yardıma muhtaç. Birleşmiş Milletler'e göre, Burundi'de durumun normalleşmesi için 74 milyon dolara ihtiyaç var.

Afrika'nın en fakir ülkelerinden biri, Kamerun…

Milyonlarca insanın aç ve susuz olduğu ülkede, çocukların hayatı tehlikede. 3 milyon insanın derhal yardıma ihtiyacı olan Kamerun'da insanların rahata kavuşması için, ülke en az 310 milyon dolarlık bir yardıma ihtiyaç duyuyor.

Şiddetin ve yokluğun gölgesinde bir ülke: Orta Afrika

Toparlanabilmek için en az 400 milyon dolara ihtiyacı olan yokluğun ve şiddetin mekanı Orta Afrika Cumhuriyeti'nde savaş tırmanmış durumda. Saldırıların her geçen gün artarak devam ettiği ülkede, 2 milyon kişi yardım bekliyor.

Karayipler'de bir ada: Haiti

Altyapısı oldukça zayıf olan bir Amerika ülkesi. Doğal afetlerden dolayı beli doğrulmayan Haiti'de 2 buçuk milyon insan kötü bir halde.

Yoksulluğun zirvesi: Nijerya

Nijerya'da, 8 milyon insan şiddet, açlık ve fakirlikle burun buruna yaşam mücadelesi veriyor.

Yıllardır çözülemeyen sorunlar: Güney Sudan

Ayrılığın huzur getiremediği coğrafya. Güney Sudan'da 5 milyon insan savunmasız, milyonlar evini terk etti.

Afrika'nın en genç ülkesi olan ve 2011'de Sudan'dan ayrılan Güney Sudan, savaş, açlık ve soykırım tehlikesiyle yüz yüze. Uluslararası kurumların hakkında rapor hazırlamaktan öteye geçmediği Güney Sudan'da istikrarsızlık ve iç savaş nedeniyle 2 milyon kişi göçe zorlandı, on binlerce kişi hayatını kaybetti.

Savaş yine 'barış' getiremedi: Yemen

Yemenlilerin yarısından fazlası, ölümün kıyısında yaşıyor. Mart 2015'ten bu yana devam eden çatışmalar Yemen halkını felakete sürüklüyor. 7 milyon kişi ile dünyada açlığın en çok hissedildiği ülkelerden biri olan Yemen'de 10 milyon çocuk ise acil insani yardıma muhtaç.

TimeTürk

Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin