İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak06:32 Güneş08:02 Öğle12:58 İkindi15:22 Akşam17:45 Yatsı19:10
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 14°C Nem %100
Türkçe
18 Cemaziyelevvel 1445 1 Aralık 2023 Cuma
18 Cemaziyelevvel 1445
İmsak
06:34
Güneş
08:04
İşrak
08:45
Öğle
12:58
İkindi
15:22
Akşam
17:45
Yatsı
19:10
Giriş Yap

'Sigara içenler ramazanı avantaja çevirip, çifte bayram yapabilir'

04.04.2023    |

"Ramazan ayı her anlamda olduğu gibi sigara alışkanlığı konusunda da fırsat olarak görülmeli. 14 saat sigara içmeden durabilen kişi 24 saat de durabilir ve tamamen bırakabilir".

Prof. Dr. Tevfik Özlü, zararı bilimsel kanıtlarla ispatlı tütün gibi bağımlılıklardan uzak durmak için ramazanın fırsat olduğunu belirterek, "Sigara içenler dilerlerse bayrama sigarasız olarak ulaşabilirler. Hastalarımdan ve çevremden 2-3 paket sigara içen art arda sigara söndürmeden içen kullanıcılar bile eğer oruç tutuyorlarsa ramazan ayı gelince saatlerce sigarasız kalabiliyorlar; sigarayı unutuyor hiç aramıyorlar ama çoğu iftarla birlikte içmeye başlıyor. Çünkü kendini şartlandırıyor. Aslında psikolojik bağımlılığın en önemli tarafı bu" diye konuştu.

Özlü, "Sigara içen, içtiği sigaradan mutlu olmayan, sigaranın kendisine zarar verdiğini düşünen, bundan kurtulmak isteyen sigara içicilerine seslenmek istiyorum. Ramazan ayını bir fırsat olarak kabul edin. Ramazanda kendinizi '14 saat değil, 24 saat, hatta bundan sonra sigara içmeyeceğim, bayrama sigarasız olarak ulaşacağım' diyerek şartlandırın. Bunu yapabilirsiniz." dedi.

Y. Şafak

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close