İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Öğle13:00 İkindi16:19 Akşam18:58 Yatsı20:17 İmsak05:26 Güneş06:51 İşrak07:29
Hava - Açık 26°C Nem %57
Türkçe
11 Safer 1442 28 Eylül 2020 Pazartesi Saat: -
11 Safer 1442
Öğle
13:00
İkindi
16:19
Akşam
18:58
Yatsı
20:17
İmsak
05:26
Güneş
06:51
İşrak
07:29
Menü

Ucuz şekerleme pahalıya patlar

05.08.2013    A+ | A-

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, denetim dışı ve kaçak üretilen gıda ürünlerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Normalden ucuza satılan yiyeceklere şüpheyle yaklaşın. Yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, şekerleme, çikolata, kadayıf ve ekmek gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun” uyarısında bulundu.

Palandöken, yazılı açıklamasında, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte piyasanın canlandığını, esnafın rahat ettiğini belirtti. TESK Başkanı Palandöken, yazın boşalan Anadolu şehirlerine gelen gurbetçilerin yaptığı 1 milyar 328 milyon 300 bin liralık alış verişin de piyasaların canlanmasına çok katkısı olduğunu kaydetti.

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte tatlı, şekerleme ve şarküteri ürünlerinin denetim dışı ve kaçak üretimlerinin yapılabileceğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti: “Bilhassa Ramazan ayında artan merdiven altı üretilen gıda ürünlerini kesinlikle almayın. Normalden ucuza satılan yiyeceklere şüpheyle yaklaşın. Yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, şekerleme, çikolata, kadayıf ve ekmek gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun. Alacağınız her kaçak ürün, sağlığınıza zarar vereceği gibi dükkanında vergisini veren, primini ödeyen, işçi çalıştıran esnafın kapısına kilit vurması demektir.

Bakanlığın yaptığı denetimler devam etmeli. Yerel yönetimler üretim izni olmayan yerleri, hijyen kurallarına uymayan, açıkta ekmek satanları engelledikleri takdirde kötü mal piyasada barınamaz. 5 liraya sosis, 10 liraya kavurma olmaz, 3-5 liraya tatlı satılıyorsa almamak gerekir.”

Milli Gazete

Dostluk ve Kardeşlik
Sırada >>
×
Sıradaki

Hikmetli Sözler

Dostluk ve Kardeşlik
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin