İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:31 Güneş06:55 Öğle12:58 İkindi16:14 Akşam18:51 Yatsı20:10
Hava - Açık 19°C Nem %68
Türkçe
15 Safer 1442 2 Ekim 2020 Cuma Saat: -
15 Safer 1442
İmsak
05:31
Güneş
06:55
İşrak
07:33
Öğle
12:58
İkindi
16:14
Akşam
18:51
Yatsı
20:10
Menü

Arakanlılar iki aydır aç susuz denizdeler

18.05.2015    A+ | A-

Endonezya açıklarında batmakta olan bir tekneden kurtarılan göçmenler, Güney Asya'daki göçmen trajedisini bir kez daha gözler önüne serdi.Tekneden kurtarılan ve Langsa Limanı'na getirilen göçmenlerin çoğu, kötü beslenme ve sıvı kaybına bağlı sağlık sorunları nedeniyle sahra hastanesinde tedavi altına alındı.

Aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğunu, Malezya'ya gitmek istediklerini ancak Malezya donanması tarafından uzaklaştırıldıklarını ifade eden göçmenler, mürettebatın tekneyi terk ettiğini, iki aydır aç susuz denizde olduklarını kaydetti.

Kurtarılan göçmenler, teknede yemek için çıkan kavgada yaklaşık 100 kişinin öldüğünü anlattı.

Myanmar Malezya'nın yardım çağrısını geri çevirdi

Güneydoğu Asya Uluslar Birliği'nin (ASEAN) Dönem Başkanı Malezya Dışişleri Bakanı Anifah Aman, göçmen sorununa "uluslararası seviyeye taşınmadan önce" çözüm bulabilmek için Myanmar ile görüşme yapmayı umduklarını söyledi.

Aman, Bangladeşli mevkidaşı Hasan Mahmud Ali ile yaptığı görüşmenin ardından "Kendi çıkarlarımıza, toplumsal sorunlarımıza ve güvenlik problemlerine de bakmak zorundayız. Myanmar'a çözüm bulmak için harcanan çabalara destek vermesi çağrısında bulunuyoruz" dedi.
Myanmar hükümeti ise göçmen trajedisinden sorumlu olmadığına işaret ederek konuyla ilgili düzenlenecek zirveye katılmayabileceğini açıkladı.

Güney Asya'daki göçmenlerin büyük bir kısmını Bangladeşliler ve Myanmar'dan kaçan Arakan Müslümanları oluşturuyor.

Bangladeşliler, ülkelerindeki yoksulluktan kaçmak ve Endonezya ya da Malezya'da iş bulmak amacıyla denize açılırken Arakan Müslümanları, kendilerini vatandaş olarak kabul etmeyen, hiçbir hak tanımayan Myanmar'dan uzaklaşmaya çalışıyor.

Tayland hükümeti, kısa süre önce ülkenin güneyindeki ormanlık alanlarında kamp kuran insan kaçakçılarına karşı operasyon düzenlemişti. Göçmenleri kamplara getiren ve ailelerinden fidye isteyen insan kaçakçıları, göçmenleri teknelere bindirip denizin ortasında terk etmeye başlamıştı.

Bu teknelerden bazıları, geçen hafta Endonezya kıyılarına vurmuştu. Uluslararası Göç Örgütü, Endonezya ve Malezya açıklarındaki teknelerde 8 binden fazla göçmenin yaşam savaşı verdiği uyarısında bulunmuştu.

Dünya Bülteni

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (M. Çevik)

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin